Műsorunkban betekinthetnek „A nagymama” című előadás kulisszái mögé, megismerhetnek egy énekes-bűvészt, és felelevenítjük a Régészeti Park legutóbbi családi napját is
ŐSKORI CSALÁDI NAP
„Amikor a családom visszament az őskorba…” – ez volt a ’hívómondata’ a legutóbbi családi napnak a Régészeti Parkban, ahol íjászok bemutatója, kézműves foglalkozás, őskori monopoly és kőkorszaki egytálétel várta a látogatókat.
Megszólaló: Takácsné Németh Gabriella – régész, muzeológus
ZENÉS VARÁZSLAT
Kőhalmi Ferenc bűvész fiatal korától kezdve vonzódott e rejtélyes mesterséghez. Eleinte Rodolfó-dobozokkal gyakorolt, majd tanáraitól sajátította el a bűvészet fortélyait és számos hazai és nemzetközi versenyen is nyert díjat. 2006-ban artistavizsgát tett, időközben pedig óvodapedagógia szakon is diplomát szerzett és több évig óvó bácsiként dolgozott. A többszörös magyar bajnok és Eb-bronzérmes mágus-óvodapedagógus Zenés varázslatával szórakoztatta a Dunafüredi Kszellmann Flóra Közösségi Házba érkező kicsiket és nagyokat.
Megszólaló: Kőhalmi Ferenc – bűvész
NAPSOROLÓ – JELES NAPOK
Május 27. – Pilinszky János halálának évfordulója (1981.)
Pilinszky János diákkora óta írt verseket, az első (Anyám címmel) 1938-ban jelent meg, ám ezt követően csak ritkán publikált. Az irodalmi nyilvánosságban a hatvanas évek végéig elvétve szerepelt, irodalompolitikai megítélése lassan enyhült. 1970-ben jelent meg gyűjteményes kötete, a Nagyvárosi ikonok és ettől kezdve – ha lassan és megkésve is – a hazai irodalmi élet egyik legjelentősebb képviselőjeként kezdték számon tartani, ám munkásságát ritkán jutalmazták. Első kötetéért 1947-ben Baumgarten-díjat kapott. A következő elismerést, a József Attila-díj első fokozatát huszonhárom évvel később, 1971-ben kapta meg. 1974-ben megválasztották a Bajor Szépművészeti Akadémia levelező tagjának. 1980-ban költői életművéért Kossuth-díjjal tüntették ki. 1962 őszétől volt tagja a Magyar Írószövetségnek.
ARCHÍV ANYAG – 20 éves a Paletta
PILINSZKY
Hűséges nézőink bizonyára tudják, hogy idén a Paletta 20. születésnapját ünnepeljük, februártól 20 héten át a régi adásból mutatunk be 1-1 beszámolót. Most következzék a sorban 40. Palettából, 2000 októberéből egy bejátszás.
A NAGYMAMA
Mindannyian őrzünk néhány történetet nagymamánkról, nagymamáinkról. Talán a titkaikról is meséltek szemérmesen, hosszú unszolás után. De a szerelmes nagymamáról csak keveseknek van története. Csiky Gergely gondoskodott arról, hogy akinek esetleg nincs meséje a „nagyiról”, annak A nagymama című művéből legyen elképzelése arról, milyen is lehet hosszú évekig elfojtani érzelmeinket, már-már föladva a reményt, hogy valaha is bevallható lesz az igazi érzelem. Csiky Gergely örökbecsű művének színpadi változatát a veszprémi Petőfi Színház társulatának előadásában, Kállay Bori és Szilágyi Tibor főszereplésével láthatta a BKK bérletes színházi közönsége.
Megszólaló: Kállay Bori – Érdemes művész;
Szilágyi Tibor – Kossuth- és Jászai-díjas, Érdemes és Kiváló művész
DRÓTOS TÓTH
Dr. Tóth Gábor, vagy inkább Drótos Tóth Gábor, ahogy nevével képalkotási technikájára utal műveit ezüst dróttal készíti, ami meglepő lehet ebben a „felgyorsult” világban, hiszen a papír külön előkészítést, alapozást, az egész mű hosszú és aprólékos munkát igényel. Hogy milyen újabb ’taggal’ bővül a képzőművész neve – ez is kiderül a most következő beszélgetésből, amely a BKK emeleti galériájában nyílt kiállítás megnyitója előtt készült.
Megszólaló: Drótos Tóth van Tax Gábor – képzőművész
NAPSOROLÓ – JELES NAPOK
Május 27. – Presser Gábor születésnapja (1948.)
Presser Gábor Kossuth- és Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, zongorista, énekes, a magyar könnyűzene kiemelkedő személyisége, a legtermékenyebb és legsokoldalúbb magyar dal- és zeneszerzők egyike. Nincs ember az országban, aki ne ismerné legalább pár slágerét, akár egykori zenekaraival, az Omegával és az LGT-vel játszotta őket, akár szólóban, vagy éppen valaki másnak írta azokat, legyen az Zorán, Katona Klári vagy éppen Kovács Kati. De írt ő musicalt és filmzenét, sőt, még reklámzenét is, melyekről nem mindenki tudja, hogy Presser Gábor áll mögöttük, de a slágerei között is volt olyan, amelyikről mi sem tudtuk biztosan korábban, hogy azt is ő írta-e. Átnézve a listát, elképesztő, milyen változatos stílusokban alkotott sikerrel, és mindig érezhető a könnyedség, amellyel az adott műfajt kezelte.
YOUNITY MAJÁLIS
A Kellner Martina táncos irányításával működő Younity Dance Company tagjai az idei Városi Majálison léptek fel első alkalommal a százhalombattai közönség előtt.
Ahogy a tánciskola neve is mutatja, szeretnének egy összetartó kis „egységet” alkotni – így volt ez a szabadtéri színpadon is.
Megszólaló: Kellner Martina – tánccsoportvezető, táncos
CSÚCSÉRZÉS
A Nemzetközi Sportnap alkalmával Vertikális utazások részesei lehettek mindazok, akik ellátogattak a HBVK-ba Rigó Áron fal- és sziklamászó előadására, ahol a fiatal battai extrém-sportoló érdekes – lelki és hegyvidéki – világba kalauzolta az érdeklődőket.
Megszólaló: Rigó Áron – fal- és sziklamászó
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni