Paletta

Adás időpontja: 
2016. március 21, hétfő, 19:15
Leírás: 

A Furfangos Péter című mesejátékkal, kiállításokkal és a Városi Nőnap sztárfellépőjével, Csonka Andrással is találkozhatnak kulturális magazinunkban

FURFANGOS PÉTER
Páskándi Géza Furfangos Péter, avagy az egér farkincája című népmesei motívumokból merítő mesejátékának hőse Csavaró-Csutorás Péter vándor ezermester, aki „harcba száll” a királylány kegyeiért és nem mindennapi furfanggal győzi le a vele versengő előkelő hercegeket. A salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház zenés mesejátékáról, a BKK Családi tavaszváró színházi előadása után, a három főszereplővel beszélgettünk.
Megszólaló: Albert Péter – színész; Farkas Zoltán – színész; Házi Anita – színésznő

BECHTEL HELGA KIÁLLÍTÁSA
Bechtel Helga – saját bevallása szerint – egészen kiskorától kezdve rajzol ugyan, de neveltetéséből adódóan sosem hitte, hogy a művészetből meg lehet élni, de a vágy, hogy megmutathassa, hogy mit tud, mindig is feszítette belülről. Bechtel Helga alkotásiból a BKK Mini Galériájában nyílt kiállítás.
Megszólaló: Bechtel Helga – képzőművész

DOBOSOK
A most következő két beszámolónk során az idei Városi Nőnapra kalauzoljuk el Nézőinket. Elsőként a Metronóm Dobiskola növendékeinek fellépését idézzük fel.
Megszólaló: Buzás György – a Metronóm Dobiskola vezetője

CSONKA ANDRÁS
Csonka András már 7 éve dolgozott színészként, amikor 1997-ben valóra vált gyerekkori álma, saját lemeze jelent meg. Ráadásul egy vérbeli poplemez, amely – a magát elsősorban színésznek tartó művész számára – énekesi karriert hozott. Csonka András is színpadra lépett a BKK-ban az idei Városi Nőnapon.
Megszólaló: Csonka András – színművész, énekes

NAPSOROLÓ – JELES NAPOK
Március 25. – Nagypéntek
Virágvasárnapot – ami az idén március 20-ára esik, a nagyhét napjai követik.
A nagyhét az újjászületésre koncentrál. A természet megújulása pedig a test és a lélek megújulását is hozza. A magyar falun a parasztok a nagyhét tiszteletére nagy gonddal megtisztították az egész portát, beleértve az istállót és melléképületeket is. A szerszámokat is letisztogatták, kifényesítették. Különös gonddal készültek ilyenkor az évi gyónásra, szentáldozásra is. Nagypéntek Jézus kereszthalálának és sírban nyugvásának emléknapja, a húsvétot megelőző péntek. Az ünnep első nyomai a 4–5. századig nyúlnak vissza. Szertartásai már a 8–9. században kialakultak; ezekben a gyász és a kereszt tisztelete, imádása domborodik ki, bár az ősegyházban nem tartották ünnepnek, mert böjti nap volt.

NEMESI ANNA KIÁLLÍTÁSA
Nemesi Anna édesapja ötvös, így már kicsi korától fogva megfertőzte a fémek ‘szeretete’, éppen ezért álmait követve aranyművesnek tanult és mára már saját üzlettel, saját kollekcióval is büszkélkedhet. Nemesi Anna alkotásait egy kis vitrinben láthatják a BKK-ba látogatók.
Megszólaló: Nemesi Anna – ötvös aranyműves

VALKAI ANDIÉK
A Százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnázium Szülői Munkaközössége, valamint az Aranykapu Alapítvány közös, jótékonysági bálján számos táncos lábú „aranyos” diák lépett fel – köztük Valkai Andi is, aki táncostársaival együtt mutatta meg tudását a közönségnek.
Megszólaló: Valkai Andrea – táncos

KOKTÉLOK
Az Aranybálon nemcsak ünnepi műsorral, hanem pl. csábító koktélokkal is várták a bálozókat a Szekeres József Konferencia- és Rendezvényközpont 2. emeletén kialakított bárban.
Megszólaló: Borbély Attila Gergő – vezető

MYDROS ZENEKAR
Smuk Gábor a Mydros zenekar vezetője fiatalon kezdte a zenélést, kisgyerekként szerette meg a görög zenét és már akkor megfogalmazódott az álma, hogy testvérével együtt egy igazi, saját zenekart alapítson. Az álom valóra vált és együttesük 2001 óta szólaltatja meg a legszebb görög dalokat – így volt ez az idei Nemzetiségi bálon is.
Megszólaló: Smuk Gábor – az együttes vezetője, zenész