Az 1026. számú Szent László király Cserkész Csapat idén is jótékonysági cserkészbállal várt minden cserkészt, barátot, szülőt, ismerőst és támogatót
EGYES ISKOLÁS ALSÓS FARSANG
Az előző műsorunkban három battai iskola felsőtagozatosoknak szóló farsangjáról számoltunk be Önöknek, most következzenek a kisebbek. Kameránkkal a Százhalombattai 1. számú Általános Iskola alsós karneválján jártunk, ahol természetesen a 8. osztályosok tánca nyitotta a produkciók sorát.
Megszólaló: Hegedüs Roland – igazgató
ARANYBÁL
A szülők és pedagógusok által szervezett Aranybál a gyermekek érdekében történő összefogás egyik legszebb példája minden évben a Százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnázium és az Aranykapu Alapítvány közös történetében. Így volt ez az idén is.
Megszólaló: Dr. Horváthné Dr. Hidegh Anikó – igazgató
CSERKÉSZBÁL
Az 1026. számú Szent László király Cserkész Csapat idén is jótékonysági cserkészbállal várt minden cserkészt, barátot, szülőt, ismerőst és támogatót a Zenálkó Etel Óvárosi Közösségi Házba, ahol ezúttal a Táncdalfesztiválok világát idézett minden és ezzel – így utólag már tudható – minden idők legjobb bálját tudhatják maguk mögött a battai cserkészek.
Megszólaló: Mikulásik Gábor – a cserkészcsapat vezetője, Mikulásik Máté – fellépő, cserkész
NAPSOROLÓ – JELES NAPOK
Február 17. – Básti Lajos Kossuth-díjas színész születésnapja (1911)
Básti Lajos Kossuth-díjas színészt tartják a 20. század egyik legszebben beszélő magyar színészének. A Berger Lajos néven született művész a Színművészeti Főiskola elvégzése után Bárdos Artúr Belvárosi Színházában kezdte pályafutását, 1937-ben szerződött a Vígszínházba, ahol a zsidótörvények miatt 1939-40-ben már alig kapott szerepet. 1941-ben még játszott a Magyar és az Andrássy Színházban, de azután a háború végéig nem szerepelhetett színpadon. Egy ideig Londonban tartózkodott, majd inkább visszatért Budapestre. Két munkaszolgálat között könyvkiadással és írással foglalkozott. 1945 után a Nemzeti Színház, ill. pár évig a Vígszínház meghatározó művésze lett. A különösen szép orgánumú Básti fiatalkorában énekes-bonviván szerepekben is bemutatkozott. Kiváló versmondó is volt, több verslemeze jelent meg és 8 évig a Színház- és Filmművészeti Főiskola tanára volt.
PESOVÁR GÁLA
„Farsang három napjában” – ezt a címet kapta a Pesovár Ferenc Néptánc Suli érdi, diósdi és tárnoki csoportjainak félévzáró gálája, melyen közreműködött az Apró-, Ifjú- és Nagyforrás Táncegyüttes is.
Megszólaló: Heiger József – tánckarvezető, táncos
NEM ÉLHETEK MUZSIKASZÓ NÉLKÜL
Három napja tart a dínom-dánom Balázsnak, a vidéki kisbirtokosnak a kúriáján. Mikor a vendégek már hazamentek, Balázs folytatni akarja a mulatozást, de Pólikának, a feleségének elege van az ura folytonos mulatozásából, ezért elhatározza, hogy a nagynénjéhez költözik. A férj persze minden áron megpróbálja visszahódítani a feleségét. Erről szól Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül című műve, amelyet a Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház előadásában láthatott a BKK bérletes színházi közönsége. Móricz Zsigmond műve igazi prózai és színpadi örökzöld. Igazi letűnt világot idéz a duhajkodó, ifjú földesúr és feleségének története, a két főszereplővel az előadás előtt beszélgettünk.
Megszólaló: Ferenci Attila – színművész; Tarpai Viktória – színművésznő
BOGDÁN BENCE ELŐADÁSA
„Elgondolkodtatott, megnevettetett, inspirált, megerősített. Nagy kár lett volna kihagyni.” – így kommentelte az egyik résztvevő Bogdán Bence pszichológus előadását, amelyet a Széchenyi István Szakközépiskola Menta Klubjának szervezésében tartott. „Mert ilyenek a nők és olyanok a férfiak?! Miért annyira nehéz megtalálni a harmonikus párkapcsolatunkat?” – ezt a címet kapta a pszichológus előadása.
Megszólaló: Bogdán Bence – pszichológus
NAPSOROLÓ – JELES NAPOK
Február 15. – Simon Böske, az első magyar szépségkirálynő születésnapja (1909)
Simon Böske Erzsébet néven született és ő volt az első magyar szépségkirálynő, akit 1929-ben Miss Európává is választottak. Már tizenhat évesen felfedezték, 1925-ben előbb a Keszthelyi Korzó Szépévé majd a Balaton Tündérévé választották. Négy évvel később, 1929. január 6-án az először megrendezett Miss Hungária szépségversenyt is megnyerte kétszáztizennyolc induló közül. Még ugyanabban az évben Párizsban Miss Európává választották tizenhat ország indulója között. Bár úgy tervezték, hogy Böske Miss Európaként részt vesz az Amerikában megrendezendő Miss Universe versenyen, de erre nem került sor. Böskét Magyarországra érkezésekor hatalmas ünneplő tömeg várta a Keleti pályaudvaron. Sőt jótékonysági célból még autogramokat is adott, melyek ára 1 pengő volt. A híradások hangsúlyozták, hogy ez az egyetlen alkalom, amikor Miss
Európától autogram kapható.
BABOS GYULA
Babos Gyula Liszt Ferenc-díjas magyar dzsessz-gitáros számos hazai, illetve külföldi dzsessz-zenésszel fellépett már és lemezt is készített – legutóbb pedig a Freedom együttessel való közös zenélésével lepte meg a Szekeres József Konferencia- és Rendezvényközpontban a battai közönséget.
Megszólaló: Babos Gyula – Liszt Ferenc-díjas dzsessz-gitáros
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni