Paletta

Adás időpontja: 
2015. augusztus 31, hétfő, 19:15
Leírás: 

Augusztus 20-án Farkas Gábor Gábriel élőzenekaros koncertje a BKK színházteremben került megrendezésre, itt csendültek fel a Magyar Könnyűzene Klasszikusai – Mikes Évától Máté Péterig

RAJZTANFOLYAM GYEREKEKNEK
„Négy nap alatt megtanítunk valósághű és érzelemdús portrét rajzolni” – ezt ígérték azoknak a gyerekeknek, akik jelentkeztek a Jobb agyféltekés rajztáborba, melynek a Kszellmann Flóra Dunafüredi Közösségi Ház adott otthont. A felsősöknek szóló tanfolyamon nem csak rajzolni tanították meg őket, hanem felvértezték olyan képességekkel is, amelyek birtokában egészségesebb önbizalmú, önmagát felvállaló, magabiztos kisember válik belőlük.
Megszólaló: Valentin Péter – jobb agyféltekés rajzoktató; Vaszari Virág

NAPSOROLÓ – JELES NAPOK
Szeptember 6. – Félix Salten születésnapja (1869)
Felix Salten zsidó származású osztrák író Siegmund Salzmann néven született Pesten, majd 3 hetes korában családja Bécsbe költözött, ahol lehetőségük nyílt a teljes állampolgárság elnyerésére. Felix Salten 1900-ban publikálta első, rövid történetekből álló gyűjteményét. Ezután majd minden évben megjelentetett valamilyen művet, novella- és esszégyűjteményt, utazási könyvet, vagy regényt. 1902-ben Émile Zoláról írt nekrológja ismertette meg nevét a szélesebb irodalmi körökkel. Leghíresebb munkája a Bambi, melyet 1923-ban írt és1928-ban fordították angolra. 1933-ban 1000 dollárért eladta a kis őzike történetének megfilmesítési jogát Sidney Franklin rendezőnek, aki később továbbadta a Walt Disney stúdiónak és 1942-ben került a mozikba az írása alapján készített film. Később még írt más regényeket is a Bambi szereplőivel, többek közt a Bambi gyermekei-t és egy mókus életéről szóló regényt, a Perri-t.

FANTÁZIAMALOM
Az idei augusztus 20-ai programok nyitásaként a Magyar népmesék című előadást láthatta a közönség a Fantáziamalom Családi Színház előadásában. Míg a három magyar népmese „megszületett” a színpadon, közben a nézőtéren helyet foglaló gyerekek is részesei lehettek az egészen egyedi, interaktív előadásnak, hiszen az együttjátszásé volt a főszerep a sátorszínpadon.
Megszólaló: Szőcs Péter – a Fantáziamalom Családi Színház vezetője

OPERETTEK
A Magyar Zenés Színház társulata azt a célt tűzte ki maga elé, hogy nívós zenés előadásokat, operetteket, musicaleket, zenés játékokat, magyar nóta estet, zenés összeállításokat, könnyű- és komolyzenei koncerteket állítanak színpadra, elsődleges tekintettel a magyar szerzőkre és műfajokra. Az augusztus 20-ai programok során – miután az eső miatt a gyerekeknek szóló program után be kellett költözni a BKK színháztermébe – operettek és örökzöld dallamok csendültek fel Nagy Ibolya és Bozsó József, a Magyar Zenés Színház vezetője előadásában, a műsort pedig táncosok is színesítették.
Megszólaló: Bozsó József – a Magyar Zenés Színház vezetője

GÁBRIEL KONCERT
Farkas Gábor Gábriel a magyar zenei paletta show műfajának egyedülálló alakja. Színészi, zenei és előadói készségeinek kombinációja utánozhatatlan. Zenekarával több, mint 10 éve telt házas koncertekkel szórakoztatja a közönséget. Kultúrmissziójuk, hogy a magyar könnyűzene „klasszikusait” mai hangszereléssel újból megismertessék a közönséggel és ezt minden korosztály számára elérhetővé tegyék. Augusztus 20-án Farkas Gábor Gábriel élőzenekaros koncertje is a színházteremben került megrendezésre, itt csendültek fel a Magyar Könnyűzene Klasszikusai – Mikes Évától Máté Péterig.
Megszólaló: Farkas Gábor Gábriel – énekes, színész

NAPSOROLÓ – JELES NAPOK
Szeptember 3. – Oroszlánszívű Richard megkoronázása (1189)
Anglia leghíresebb királya, Oroszlánszívű Richard uralkodásának legnagyobb részét hadakozással, külföldön töltötte. II. Henrik király fiaként született, a legkiválóbb nevelést kapta, műveltsége mellett katonai ismereteit is folyamatosan gyarapította, ám ellentmondásos személyiség volt: míg a legkiválóbb lovagi erényeket csillogtatta, nem tartotta vissza semmi attól, hogy a hatalom érdekében kétszer is apja ellen lázadjon, vagy erőszakkal toroljon meg sérelmeket. Személye köré már életében legendákat szőttek. Az utókor idealizált, romantikus hősként tekint rá, ettől függetlenül kétségtelen, hogy jeles hadvezére volt hazájának. Bár Richárd holtteste Fontevraud-ban nyugszik, kérésére szívét a roueni katedrálisban helyezték el, amelyet 1838-ban találták meg egy ólomdobozba zárt ezüstládikában.

KABAI ERZSÉBET KIÁLLÍTÁSA
Kabai Erzsébet népi iparművész egyéniségéből adódóan igyekszik karakterisztikus forma és színvilágot teremteni, amely az anyagot engedi érvényesülni. Kiindulási pontja a csákvári, gömöri edények formavilága és fontos számára, hogy munkái használhatók legyenek. Kabai Erzsébet keramikus alkotásai ezúttal a BKK Galériájában tekinthetőek meg.
Megszólaló: Kabai Erzsébet – keramikus, népi iparművész

ÉNEKESNŐK
Az idei Pest Megyei Polgárőr Napnak Százhalombatta adott otthont, melyen a műsorvezetői teendőket is ellátó Brunner Márta színművésznő musicalekkel és örökzöld slágerekkel is színpadra lépett – csakúgy mint Fehér Adrienn eMeRTon-díjas énekesnő is.
Megszólaló: Brunner Márta – színésznő; Fehér Adrienn – eMeRTon-díjas színésznő, énekesnő

HORÁNYI JULI
Horányi Juli miután megszerezte jelmeztervező diplomáját, belefogott zenei karrierje építésébe, majd 3 évig zenélt egy underground duó projektben és úgy döntött, szeretné kipróbálni magát a mainstream zenei közegben is, így jelentkezett a magyarországi X-Faktor tehetségkutató versenybe, ahol második helyezést ért el.
Nem sokkal a műsor befejezése után stúdiómunkálatokba kezdett, majd hamarosan megjelentette első szóló dalát és ősszel újabb „nagy dobásra” készül – ezekről is beszélgettünk Horányi Julival, százhalombattai fellépése után.
Megszólaló: Horányi Juli – énekesnő