Műsorunkban a 31. Summerfest néhány emlékezetes eseményét idézzük fel
KALAP JAKAB
Kalap Jakab saját dalaiból álló bábkoncertje a folk-világzene sokszínűségét ötvözi, sajátos egyedi stílusban és magával ragadó előadásmódját átszövi a zenei és színpadi humor. A százhalombattai gyökerekkel büszkélkedő családi formáció az idei Summerfest közönségét is „magával ragadta”.
Megszólaló: „Kalap” Jakab Zsolt – zenész
SOMOGYORSZÁG SZÍNEI
Horváth Tibor a Zselic Táncegyüttes művészeti vezetője, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület Dél-dunántúli régiójának elnöke szívügyének tartja Somogy néprajzi értékeinek megőrzését, különösen a somogyi táncok, népviseletek tekintetében. Ezen vidék táncait huszonöt éve tanítja, viseleteit huszonöt éve gyűjti. A hosszú gyűjtőmunka eredményeként alakult ki magángyűjteménye, melyet az idei Summerfest közönsége is láthatott.
Megszólaló: Horváth Tibor – a Zselic Táncegyüttes művészeti vezetője
TÁNTORGÓK
A 20. század elején a magyarországi szegénylegények, zsellérek, napszámosok, cselédek százezrei hagyták el a hazát az itthoni gondok enyhítésére, a könnyebb jövő reményében. Fitos Dezső Társulata nekik, a „Tántorgóknak” állít emléket, megmutatva négy kivándorló legény sorsán keresztül a magyar paraszti exodust.
Megszólaló: Fitos Dezső – rendező-koreográfus, a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője
KIS GRÓFO FOLK BAND
A magyar mulatós zene koronázatlan királya egy új projektbe kezdett, amellyel a
saját dalait dolgozta fel. Az autentikus cigányzene kötelező elemeivel felvértezve új hangulatot árasztanak a dalok, amelyekhez ugyanúgy illenek Kis Grófo mára már kötelező bulihimnusszá lett dalai is. A Folk Band zenészei egytől egyig profi zenészek, a végeredmény pedig önmagáért beszélt – a Summerfest szabadtéri színpadán is.
Megszólaló: Grófo-Kozák László – magyarországi roma popénekes
LASCAUX-I FESTMÉNYEK
1940. szeptember 12-én talált rá négy francia gyermek a lascaux-i barlangra, melynek falait több száz őskori festmény díszített. A több mint 17 000 esztendős művészeti alkotások 1979-ben kerültek fel az UNESCO Világörökségi Listájára, miközben a tudományos világ évtizedek óta elkeseredett harcot folytat fennmaradásukért.
Megszólaló: Juhász Edina – történész
JÁTSZÓHÁZAS
A Forrás Néptáncegyüttes és Pesovár Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola közös programjaként valósult meg a Szent István téren az a sok játéklehetőség, amelynek nem titkolt célja az volt, hogy minél többen csatlakozzanak a táncosokhoz.
Megszólaló: Musa-Fábián Zsófia – a PFAMI igazgatója, néptáncpedagógus
VITÉZ LÁSZLÓ
Barna Zsombor még a Színház- és Filmművészeti Egyetem színművész szak bábszínész szakirányán tanult, amikor ’titokban’ a leendő Vitéz László előadását tervezgette, majd már végzett és közismert színészként a „Vitéz László menyecskét keres” című előadása során az ismert történetekből kiindulva, a hagyományokhoz hűen, de mégis új megközelítésben kelti életre a híres, palacsintasütős, vörös sipkás kispajtást.
Megszólaló: Barna Zsombor – báb- és színművész
ARANYSZÍV GÁLA
A Felhőjárók Mozdulatszínház tagjai kihívással élő emberek, akik a gesztusok nyelvén üzennek örömeikről, félelmeikről, az érintés erejéről, arról, hogy mindannyian ugyanarra vágyunk: szeretni és szeretve lenni. A Forrás Néptáncegyüttes és a Felhőjárók közötti közös munka már régóta tart – ennek eredményét pedig a Summerfest közönsége az Aranyszív gálán láthatja, sok-sok éve már, töretlen sikerrel.
Megszólaló: Rédli Éva – drámapedagógus;
Szélpál Stefi – drámapedagógus
CIMBALIBAND
Unger Balázs és a Cimbaliband tagjai immár tizenkettedik, Góré című lemezük anyagát úgy állították össze, hogy stílusukban visszanyúltak régi életigenlő nagy slágereikhez. Mindezt tették úgy, hogy közben bátran használták népzenei tálentumukat és népi hangszereiket, a cimbalommal az élen. A Cimbaliband zárta az idei Summerfest szabadtéri színpadán megvalósult koncertek sorát.
Megszólaló: Unger Balázs – zenekarvezető-dalszerző
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni