Paletta

Adás időpontja: 
2024. október 21, hétfő, 19:15
Leírás: 

Műsorunkban beszámolunk a Freedom Zenekar koncertjéről, a Tízen voltunk című táncszínházi produkcióról, és Ament Éva népművészeti kiállításáról is

CSALÁDI MESEDÉLUTÁN
A HBVK októberi családi mesedélutánján, az Állatok világnapjához kapcsolódóan, állatos meséket hallhattak és állatos kézműveskedésben vehettek részt az érdeklődők, valamint végigjárhatták a Zümmögő mezőt.
Megszólaló: László Anikó – mesemondó, gyermekkönyvtáros;
Tóth Zsuzsanna – mesemondó, múzeumpedagógus;
Kiss Adrienn – foglalkozásvezető, gyermekkönyvtáros

FESS AJTÓNÉVTÁBLÁT
Ament Éva bútorfestő a hagyomány tiszteletét, a kézművesség szeretetét a családjából hozta, munkája egyben a hobbija is és átszövi mindennapjait. Az Iharos Népművészeti Egyesület elnöke, munkatársával együtt bútorfestő technikával, néprajzi motívumokkal saját ajtónévtábla készítésében segítette az érdeklődőket a BKK-ban.
Megszólaló: Ament Éva – foglalkozásvezető, bútorfestő, népi iparművész

MISI BOHÓC
Misi bohóc, vagyis Almási Misi – saját bevallása szerint – hisz a nevetés, a nevettetés és a szórakoztatás művészetében, melyet hitelesen és értékesen szeretne megmutatni a világnak. Misi bohóc a Százhalombattai Kipp-Kopp Óvoda „kis lakóinál” vendégeskedett…
Megszólaló: Almási Misi „Misi bohóc” – előadóművész

PABLO PICASSO
Pablo Picasso spanyol képzőművész, író, a párizsi iskola kiemelkedő képviselője, a 20. századi avantgárd egyik legjelentősebb festője 1881. október 25-én született. Ez az évforduló adta a lehetőséget, hogy történelmi sorozatunk következő állomásának Picasso legyen a „főszereplője”.
Megszólaló: Juhász Edina – történész

HOLOKAUSZT 80
1944-ben kezdődött a magyarországi zsidóság szisztematikus összegyűjtése, elszállítása és meggyilkolása. Az áldozatoknak állít emléket a magyarországi holokauszt 80. évfordulója, mindazoknak, akik soha nem térhettek haza és aznak is, akik visszatértek, emberek tudtak maradni az embertelenségben. Az emlékév tiszteletére rendezett programsorozat Százhalombattán, a BKK-ban ünnepélyes keretek között kezdődött. A következő percekben a kiállítás megnyitójából, ill. az ott felcsendült zsidó népdalokból hallhatnak részleteket.

TÍZEN VOLTUNK
Az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes „Tízen voltunk – hogyan vész el tíz lélek” című előadása a veszteségről és az emberi viszonyokról szól, közel negyven táncos közreműködésével. Tánc, mozgásszínház, acapella és kihangosított gondolatok. Megszülető érzelmek és színpadi jelenlét, művészet, érzékenyítés, edukáció. A kiállítás megnyitója után ezt az előadást tekinthették meg a nézők.
Megszólaló: Fundák Kristóf – művészeti vezető, Harangozó Gyula-díjas, Örökös Aranysarkantyús táncos

FREEDOM
Pajor Tamás a magyar zenei élet egyik emblematikus alakja 18 évesen olvasta el először az Újszövetséget, amely óriási hatással volt rá. Ennek ellenére a szélsőséges deviancia útjára lépett. Majd miután megtért, a Hit Gyülekezetéhez csatlakozott és Amen nevű zenekarával folytatta a zenélést. Ennek a formációnak tagja Szende Gábor, a Freedom zenekar dobosa is. Így adott volt a lehetőség arra, hogy a Holokauszt 80 rendezvénysorozat záróeseménye Pajor Tamás és a Freedom zenekar közös koncertje legyen a Szín-Tér Rendezvényteremben.
Megszólaló: Megyaszay István – a Freedom zenekar basszusgitárosa