Ilinyi János a kezdetektől aktív tagja a városi közéletnek, életének a sport is elengedhetetlen része. Most mint a BKK Világjáró battaiak című programjának előadójával beszélgettünk
NAPSOROLÓ – JELES NAPOK
1956. október 23. – a Szabadság napja
1956. október 23-án Budapesten az egyetemi diákság felvonulásával kezdődött a szovjet megszállás és a kommunista elnyomás elleni felkelés. A diákfelvonulások után a Parlament előtt már több százezer fő hallgatta Nagy Imre reformokat ígérő beszédét. A fegyvertelen tömegre a Rádió épületénél leadott véres sortűz hatására estére fegyveres felkelés bontakozott ki. Bár az elkövetkező napokban Nagy Imre törvényesen megalakult kormánya megtette a kezdő lépéseket a demokratikus átalakulás felé és a szovjet csapatkivonási tárgyalások is megkezdődtek, az orosz tankok november 4-én hadüzenet nélkül megindultak a főváros ellen és november 10-e körül a túlerő legyűrte a felfegyverzett civil felkelők ellenállását. Az új, demokratikusan választott Országgyűlés 1991-ben nyilvánította hivatalos nemzeti ünneppé október 23-át, amelyet a 2012-es Alaptörvény is megerősített.
NOÉ BÁRKÁJA
A Noé Bárkája Zenekar fő küldetése: Isten zenés dicsőítése, egyházi szolgálat a római katolikus liturgiában. Zenéjük abszolút kortársnak számít – modern mind hangzásban, mind pedig stílusban; amely a fiatalabb korosztályt is megszólíthatja.
Az istentiszteleteken kívüli alkalmakon történő szolgálat dicsőítő-, gyógyító-, ökumenikus összejöveteleken is megvalósul – legutóbb önálló koncertjükön, mely az Ars Sacra Fesztivál egyik eseményeként valósult meg a Szent István templomban.
Megszólaló: Szépfalvi Attila – zenekarvezető, gitáros
ÓRIÁS MESETÁRSAS
Szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján a népmesét ünnepeljük. Az idén, ezen az ’ünnepnapon’ óriás mese-társasjáték várta a HBVK-ba látogatókat.
Megszólaló: László Anikó – gyermekkönyvtáros
KÉK KIÁLLÍTÁS
A Képzőművészek Érdi Közössége 19 tagja 2023 nyarán öt napon keresztül alkotott a Régészeti Parkban az intézmény meghívására. A képzőművészek közeli „ismeretségbe” kerülhettek a vaskori halomsírokkal, az újraépített őskori épületekkel, a természeti környezettel. A Régészeti Park szellemiségét, szépségét adja vissza a „Matrica” Múzeumban nyílt időszaki kiállítás.
Megszólaló: Hangyássyné Zsuzsa – festőművész
CSERKÉSZ UTCABÁL
A 1026-os számú Szent László király Cserkészcsapat szervezésében utcabálba hívták mindazokat, akiknek kedve volt mókás játékokat játszani, hallgatni egy kis zenét vagy táncolni egy jót a Szent László téren.
Megszólaló: Réti Mihály – őrsvezető
ILINYI JÁNOS ELŐADÁSA
Ilinyi János már a középiskolában elkötelezte magát a műszaki pálya iránt, épületgépészetet tanult. 1970-ben került a százhalombattai finomítóba, az akkori DKV-hoz, 25 évig vezette a műszaki osztályt. A kezdetektől aktív tagja a városi közéletnek, sőt életének a sport is elengedhetetlen része. Most mégis „más minőségében” – mint a BKK Világjáró battaiak című programjának előadójával beszélgettünk.
Megszólaló: Ilinyi János – világutazó
KISKALÁSZ ZENEKAR
A Kiskalász zenekar tagjai a szakmában elismert zenészek, akik több neves zenekarban és művésszel léptek már fel. Az idei Battai Napokon a legkisebbeknek zenéltek, énekeltek.
Megszólaló: Varga Bori – ének, fúvós hangszerek;
Sántha Gábor – ének, gitár
JANZA KATA
Janza Kata rendszeres színházi és televíziós szereplései mellett nagy hangsúlyt fektet a vidéki és a határon túli fellépésekre is. Az idei Battai Napokon a szépkorúaknak rendezett eseményen való fellépése lehetőséget adott, hogy beszélgessünk arról is, hogy telt a nyár és mire készül mostanában a közkedvelt színésznő.
Megszólaló: Janza Kata – EMeRTon és Honthy-díjas színésznő, musicalénekes
DUKA ELEMÉR
Duka Elemér 2016-ban alapította meg saját zenekarát, mellyel hazánkban egyedülálló formációban, mint „prímás” csellóval játszik. Duka Elemér zenésztársaival augusztusban, a Cigány Dal Napján lépett a százhalombattai közönség elé.
Megszólaló: Duka Elemér – csellóművész
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni