RÉGÉSZETI TÁBORZÁRÓ
De még mielőtt megkezdenénk az időutazást, egy táborzáróra invitáljuk Önöket… A Régészeti Park augusztusi, idei második táborában a római kor elevenedett meg – a gyerekek megismerkedtek városunk e korhoz köthető emlékeivel, a „Matrica” Múzeum gyűjteményében található leletekkel, a Régészeti Parkban pedig kézműves foglalkozások várták őket, na meg játék, móka és kacagás – élmény minden mennyiségben. Kameránkkal a táborzáró ünnepségre is ellátogattunk.
Megszólaló: Tóth Zsuzsanna – táborvezető, múzeumpedagógus; Mogyorósi Kornélia, Búzási Boglárka, Veszelka András, Georgiades Dóra, Oláh Eszter
SZIQ KAPITÁNY
Következzék tehát az időutazás… – öveket kérjük bekapcsolni, „rázós” utunk lesz, már csak azért is, mert a most következő felvételek még régebbi, ma már elavult technikával készültek és sokáig videokazettán őrizgettük őket, most „varázsoltuk át” digitálisba – tehát a hiba nem az Önök készülékében van… És hát attól is „rázós” utunk lesz, hogy igencsak elrepült az idő, szóval akkor még mindenki „egy kicsit” fiatalabb volt… Mielőtt azonban elindulnánk az időgéppel, hallgassuk meg a „kapitány” kérését!
AZ ELSŐ SF.
Ugye ismerős volt a „kapitány”… Kedves Nézőink! Most még jobban visszaforgatjuk az idő kerekét – lássuk hogyan kezdődött, íme 1994 és az első Summerfest összefoglalója.
1996. ÉS 1997.
Külföldi csoportok felvonultatása – ez volt a fesztivál eredeti célja, ám ezt már az első évben túlnőtte. Az érkező együttesek (köszönet a vendéglátó családoknak) nem csupán külföldi táncosok voltak, hanem százhalombattai lakosok is lettek. A vendéglátó családok pedig a fesztivál szervezői is egyben. 1996 és 1997 már ilyen volt – és egyre nagyobb és nagyobb lett a fesztivál.
VEZÉR
A CIOFF fesztiválok történetében először a Summerfesten fogadták el, hogy az ideérkező vendégek családoknál legyenek elszállásolva. Ennek köszönhetően az itteni emberek teljes egészében magukénak érzik a fesztivált. Erről is beszélt 1999-ben a Megyeházán tartott sajtótájékoztató után Dr. Vezér Mihály polgármester.
2001.
Az időutazásunkat a 2001-es évvel zárjuk – hiszen lehetetlenség lenne 19 évet mindössze 19 percbe belesűríteni és felidézni mindegyik fesztivált. Összesen 97 ország táncosai jártak városunkban, szinte hihetetlen…, mint a most következő felvezető is…
FEDÉLZETMESTER
Még mielőtt befejeznénk az időutazásunkat, ismét „repüljünk vissza” 1994-be, nézzünk szét az akkor még „Barátság Kulturális Központ” aulájában, ahol a táncosok várakoznak, remek a hangulat és minden rendben van – hát miért is ne lenne, hiszen a tömegben megbújva ugyan, de ott a „fedélzetmester” , Szigetvári József, aki a kezdetektől, 1994-ben is mindenre figyelt és mutatta/mutatja nekünk a helyes irányt…
KEZDŐDJÉK A NYITÓCEREMÓNIA
A Nyitóceremónián minden, a Summerfestre érkező együttessel találkozhat az érdeklődő. Az együttesek egy műsorszámot előadnak a repertoárjaikból, kedvcsinálóként. És vannak himnuszok is. Így lesz ez az idén augusztus 14-én és így volt ez 1999-ben is…
BÓDÉFESTÉS
Nemcsak a Summerfest irodában dolgozók, társszervezők és a segítők készülnek augusztus első napjaiban a vendégek fogadására – hanem még a SZAK Stúdiósok is, hiszen azt szeretnék, hogy egy szép város fogadja a vendégeket és nem utolsó sorban a szépet kedvelő, ill. megbecsülő városlakóknak is szeretnének kedvezni.
Megszólaló: Szula Zsuzsanna – képzőművész
FLUSH
Hunyadi László szaxofonos-énekes a Bartók Béla Zeneművészeti Iskola Jazz tanszakán tanult és 15 évig tanított jazz-éneket az Erkel Ferenc Zeneiskolában. Számos hanghordozón működött közre énekkel és szaxofonnal, több tv műsor zenéjéhez adta már a hangját. Részt vett a Csillag Születik, a Szombat Esti Láz és a Popdaráló című műsorokban, mint a kísérőzenekar tagja, illetve mint énekes. Az X faktorban pedig énektanár volt. Hunyadi László is tagja Rácz Kati Flush nevű zenekarának, amely az énekesnőt a BKK által szervezett Hangulatkoncerten is kísérte, a fellépés előtt beszélgettünk vele.
Megszólaló: Hunyadi László – szaxofonos, énekes