Híradó

Adás időpontja: 
2022. március 25, péntek, 19:00
Leírás: 

MÓDOSÍTÁS – A helyi építési szabályzatról tárgyalt a képviselő-testület

TÜZET SZÜNTESS! - A szárazság miatt országos tűzgyújtási tilalom van érvényben
IDŐUTAZÁS – Vasárnap hajnalban kell előreállítani az órákat

Testületi
Rendkívüli ülést tartott ma délelőtt városunk képviselő-testülete. A terítékre került témák közül a legfontosabb a helyi építési szabályzat módosításának előkészítése volt. A tanácskozáson történtekről Vezér Mihály polgármestert kérdeztük.
Megszólaló: VEZÉR MIHÁLY PHD – POLGÁRMESTER

Tűzgyújtási tilalom
A hetek óta tartó szárazság miatt országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe. Ennek részletes szabályairól, és a tüzek megelőzéséről kérdeztük az Érdi Katasztrófavédelmi kirendeltség vezetőjét.
Megszólaló: RÓZSA GÁBOR – TŰ. ALEZREDES, KIRENDELTSÉGVEZETŐ

Fazekas István
Az Új Színház felkérésére dolgozta át színpadra Fazekas István Szabó Dezső Feltámadás Makucskán című regényét. Az adaptáció olvasópróbái a héten kezdődtek, a premier május 20-án lesz. A darabról a százhalombattai drámaíróval beszélgettünk.
Megszólaló: FAZEKAS ISTVÁN – DRÁMAÍRÓ

Töltött káposzta
Hagyományteremtő szándékkal és jótékonysági céllal szerveznek nemzetközi töltöttkáposzta-fesztivált Simonpusztán. A péntektől vasárnapig tartó, kulináris és kulturális élményeket kínáló rendezvény részleteiről a főszervezőt kérdeztük.
Megszólaló: VÁRSZEGI-ALMÁSI ANETT – FŐSZERVEZŐ

Óraátállítás
Március 27-én, vasárnap hajnali 2 órakor 3 órára kell előreállítani az órákat, így kevesebbet aludhatunk, cserébe viszont későbben fog sötétedni délutánonként. Az óraátállítás sokaknak okoz kellemetlenséget, a kisgyerekek életritmusát különösen megzavarja, másoknak viszont nem jelent gondot a változás. A témáról a városlakók véleményét, tapasztalatait kérdeztük.
Itt hívjuk fel figyelmüket, hogy Százhalombatta is csatlakozott a Föld órája akcióhoz, ennek megfelelően 26-án 20:30 és 21:30 között, lekapcsolásra kerül a Főtér világítása.
Megszólaló: Járókelők